Yurtdışı eğitim

Yurtdışında üniversite eğitimi almak, özellikle son yıllarda teknolojik gelişmeler ve küreselleşmenin de etkisiyle, Türkiye’de öğrenciler için makul ve cazip bir alternatif olmaya başlamıştır. Maliyetler göz önünde bulundurulduğunda Türkiye’de şehir dışında bir vakıf üniversitesinde okumakla yurt dışında bu eğitimi almak arasında büyük bir fark yoktur. Tercih yapmak isteyen öğrencilere maliyet ve kaliteli eğitim anlamında özellikle Balkanlarda üniversite eğitimi oldukça avantajlı görünmektedir.

Yurt dışında üniversite okumanın en büyük avantajı öğrencinin yabancı diller öğrenmesi, yurt dışında yaşayarak deneyimlenmesi ve kolayca öğrenmesi olmaktadır. Ayrıca yurt dışında üniversite eğitimi almak isteyen bir öğrencinin birçok ülke için her sene değişikliğe uğrayan LYS’ ye girmesi de gerekmemektedir. Öğrenciler yurt dışında üniversite eğitimi alarak kendilerine farklı kültürler içerisinde geliştirebilir, ilgi duydukları alanda kariyer planlarını yapabilirler.

Yurt dışında eğitim almak sanılanın aksine çok maliyetli değildir. Yıllık eğitim, yaşam ve konaklama masrafları ortalama Türkiye’deki vakıf üniversiteleriyle hemen hemen aynıdır. Her bütçeye ve istenilen bölümlere göre yurt dışında dil, lisans, yüksek lisans sertifika programları… gibi eğitimleri alma imkanı için Bartaş Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı öğrencilere danışmanlık sağlamaktadır. Bartaş Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak Bosna Hersek, Makedonya, Polonya, Macaristan, Avusturya, Amerika, İngiltere ülkelerinde öğrencilerimize en dürüst, kaliteli ve en şeffaf danışmanlığı vermekteyiz.

Okullar

 • – Avusturya’da Üniversite
 • – Amerika’da Üniversite
 • – Macaristan’da Üniversite
 • – Polonya’da Üniversite
 • – Makedonya Üniversite
 • – Bosna Hersek Üniversite

Şirket tanıtım

Bartaş Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak; yurtdışı dil okulları, sertifika programları, diploma programları, yurtdışı lise yerleşimi, yurtdışı üniversite ve yüksek lisans yerleşimi, yurtdışı yurt yerleştirmeleri, yaz okulları, work and travel programı, akademisyen değişim programları, erasmus staj yerleşim rehberliği gibi hizmetler yapmakta ve sürekli ülke ve program araştırma; kurumlarla yazışma; sizlere daha fazla hizmet sunmak için yurt dışından temsilciler kabul etme; yurt dışına gitme, eğitim fuarları düzenleme ve katılma, dış temsilcilerimizle iletişimde olarak size en iyi hizmeti vermeyi amaçlıyoruz.

 

Dil eğitimileri:

İngilizce öğrenmek isteyen öğrenciler için akla gelen ilk fikirlerden biri yurtdışında eğitim almaktır. Gerek akıcı konuşmak, gerekse yeni kültürler tanımak için her zaman ilk tercihlerden biri olan yurtdışı dil eğitimini cezbedici kılmıştır. Özellikle yaz döneminde yurtdışı dil eğitimi almak için birçok öğrenciyi barındıran ülkeler, aynı zamanda üniversite okumak isteyen birçok öğrencinin de bulunduğu yerlerdir.
Yurtdışında butik okullar ve uluslararası okullar vardır. Butik okullar sadece o ülkede bulunan öğrenci sayısı daha az olan okullardır. Butik okullarda öğrenciler öğretmenleriyle ve okul haricinde oranın halkıyla iletişim halinde olup dillerini geliştirebilirler.
Uluslararası okullar ise dünyanın birçok noktasında merkezleri bulunan ve öğrenci sayıları fazla olan okullardır. Bu okulların en büyük avantajları, sınıflarda diğer uluslararası öğrenciler ile sürekli iletişim halinde olup, pratik yapma imkanı bulmalarıdır.

ÇALIŞMAKTA OLDUĞUMUZ DİL OKULLARI;

 • İNGİLTERE
 • AMERİKA
 • BOSNA HERSEK
 • MAKEDONYA
 • POLONYA
 • MACARİSTAN
 • AUSTURYA

 

SERTİFİKA PROGRAMLARI:

Yurtiçinde ve yurtdışındaki birçok kolej, üniversite ve yükseköğrenim kurumunun üniversite mezunu öğrencileri adaylarına sunduğu sertifika & diploma programları son zamanlarda birçok ülkeden öğrencinin ilgisini çekmeye başladı. Kısa dönem ve uzun dönem olmak üzere farklı alanlara yönelik sertifika & diploma programları yüksek lisans programlarına kıyasla daha makul maliyetlere sahip. Lisans eğitimi sonrasında iş odaklı, teknik ve uygulamalı eğitim almak, kendi statüsünü arttırmak ve mesleğiyle ilgili daha detaylı birikime ve donanıma sahip olmak isteyen öğrencilerin ilk tercihi sertifika & diploma programları oluyor. Birçok öğrenciye staj ve mezuniyet sonrasında iş imkanı da sağlayan bu akademik programlar İşletme, Pazarlama, Reklamcılık, Moda Tasarımı, Muhasebe, Turizm, Bilişim Sistemleri, Mimarlık, Hukuk, Medya ve Fotoğrafçılık, Sanat gibi programları kapsamaktadır.